خانه پژوهشگران ایران Forum Index

خانه پژوهشگران ایران

ایرانیان مقیم کشور یونان - آتن

PortalPortal  blogBlog  AlbumAlbum  UsergroupsUsergroups  MemberlistMemberlist  GBGuestbook  User PanelUser Panel  RegisterRegister 
 FlashChatFlashChat  FAQFAQ  SearchSearch  Log in to check your private messagesLog in to check your private messages  StatisticsStatistics  LinksLinks  Log inLog in 
 CalendarCalendar  DownloadsDownloads  Comments to your karmaComments to your karma  ToplistToplist  Recent topicsRecent topics  Voting forumVoting forum

دولت بی دانش
Users browsing this topic:0 Registered, 0 Hidden and 0 Guests
Registered Users: None


 
Post new topic   Reply to topic    خانه پژوهشگران ایران Forum Index -> از هر دری سخنی - بخش هشتم
View previous topicEmail to a Friend.Users who have viewed this topicSave this topic as a txt filePrintable versionLog in to check your private messagesView next topic
Author Message
mona

ه ستاره
ه ستاره


Joined: 10 Apr 2008
Posts: 173
mona is offline 


PostPosted: Wed May 14, 2008 12:27 am    Post subject:  دولت بی دانش
Description:
Reply with quote

دولت بی دانش
خداحافظی دانش جعفری با وزارت
سرانجام گمانه زنی ها درباره تغییر وزیر اقتصاد عملی شد و دانش جعفری از کابینه دولت نهم جدا شد.

Get registred or enter the forums!

جدایی دانش جعفری از دولت سه حاشیه مهم داشت که هر یک موجی خبری ایجاد کردند.

اول، نوع پاسخگویی دکتر الهام سخنگوی دولت که بعد از تعطیلات نوروزی به میان خبرنگاران آمد و در واکنش به خبرهایی درباره تغییرات دولت آ«ها را مربوط به سیزدهم نوروز دانست.

این نوع اظهار نظر که از اول هم معلوم بود درست نیست با انتقادات رسانه ها از الهام همراه شد.

در این میان صداوسیما تیر آخر را رها کرد و در یکی از برنامه های خبری خود به انتقاد از سخنگوی دولت پرداخت.

فضای رسانه ای آنقدر بر الهام تنگ شد که وی مجبور به ارسال نامه ای سرگشاده به احمدی نژاد و اعلام آمادگی برای استعفا از مشاغل دولتی شد.

هرچند از واکنش رئیس جمهور خبری نشد ! و تازه سایت هخای نزدیک به دولت از نه تلویحی رئیس جمهور به سخنگوی خود خبر دادند.

دومیم موج خبری موضوع تغییرات زیاد در دولت بود که با انتقاد سیاسیون و رسانه ها همراه شد. اما احمدی نژاد همه اینها را به حساب لزوم نوآوری در دولت گذاشت و پاسخی تمام کننده به منتقدان خود داد.

اما سومین موج خبری که با رفتن دانش جعفری فرمانده سابق احمدی نژاد در مهندسی جنگ رخ داد انتقادات صریح اللحن دانش جعفری در روز تودیع و افشاگری درباره مسائل اقتصادی دولت بود.

هرچند احمدی نژاد بازهم در جمع مردم به این انتقادات علمی وزیر سابق خود جواب داد.

در این خصوص باید گلایه های احمدی نژاد را در برابر تعاریفش از دانش جعفری قرار داد.

وی در دیدار با شورای مرکزی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی، در دی ماه 84 گفته بود:

« اینکه غربی ها این همه سر و صدا راه انداخته اند باید هم عصبانی باشند و بیش از اینها باید عصبانی باشند.ضربه ای که در انتخابات خوردند غیرقابل تصور آنان بود. فکر می کردند که کار انقلاب را تمام کرده اند...هنوز آقای دانش جعفری روی مدال فتح نیامده،سرعتش خوب است. اگر ایشان روی مواضع ادامه بدهند،برکات را خواهید دید،ما پول و منابع کم نداریم. نفله کاری و اتلاف منابع تا دلتان بخواهد زیاد است.قرار بود شرکت های دولتی چهار هزار میلیارد تومان مالیات بپردازند،تا قبل از اینکه آقای دانش جعفری مشغول کار شود،یک ریال هم پرداخت نشده بود.به نام عدالت،نظام سرمایه داری را ترویج کردند و ریخت و پاش ها را توجیح کردند.از سال 60 تاکنون تقریبا تیم اقتصادی دولت منهای دوره شهید رجایی که فضای خاصی بوده،تغییر نکرده بود و الان افرادی مانند آقای رهبر و دانش جعفری آمده اند و غربی ها هم بخاطر اینکه این جور افراد آمده اند،عصبانی شده اند.تغییرات بنیادی است.»

اما 2 سال و 5 ماه بعد،یک روز پس از تودیع دانش جعفری، سخنرانی دکتر احمدی نژاد در همدان گفت: «چه بسا با دوستي كه ‪ ۲۵‬سال با آدم همكاري داشته است امروز كه شما مي‌خواهيد اجراي عدالت كنيد، يكباره او را نقطه مقابل خودت مي‌بيني و مقابل در برابر عدالت .... اشكالي ندارد، اگر كساني نمي‌خواهند همراهي كنند، اگر آن جسارت و اقتدار و ايمان لازم براي مقابله با بي‌عدالتي‌ها را ندارند ، روي بي‌عدالتي را ماستمالي نكنند . اجازه بدهند و بدانند ملت ايران و خادمان كوچك آنان در كنار هم ايستاده‌اند و تا رفع همه فاصله ها و تبعيض‌ها و برپايي عدالت از پا نخواهند نشست.»

_________________
Only registered users can see links on this board!
Get registred or enter the forums!


دانلود کتاب سرخ
Only registered users can see links on this board!
Get registred or enter the forums!
Back to top
View user's profile Send private message
AdvPostPosted: Wed May 14, 2008 12:27 am    Post subject: Adv


Back to top
mona

ه ستاره
ه ستاره


Joined: 10 Apr 2008
Posts: 173
mona is offline 


PostPosted: Wed May 14, 2008 12:28 am    Post subject:  دانش جعفری مجرم است!
Description:
Reply with quote

روزنامه ایران:
دانش جعفری مجرم است!
دانش جعفرى سكان مديريت اقتصاد را در اختيار داشت و پيمان بسته بود به عهد خود با مردم و منتخب ملت متعهد باشد بنابراين عدم تبعيت او از سياست هاى دولت مى تواند«جرمى» نابخشودنى باشد كه نسبت به آن، آشكارا غمض عين شد. كسانى كه پاى خود را در كفش رئيس جمهور كرده اند، لطفاً رفتار خود را اصلاح كنند!
روزنامه ایران در یادداشتی به قلم عبدالله حسینی دانش جعفری را مجرم دانست!

به گزارش «فردا»، در یادداشت روزنامه دولتی ایران با عنوان «جرم واقعی این است» ضمن ادعای شادی مخالفان از تغییرات اخیر دولت آمده است: وزير سابق اقتصاد و دارايى، به وضوح اين نكته را روشن ساخت كه او از اجراى سياستهاى اقتصادى دولت سرباز مى زد و در برابر آن مى ايستاد . در دفاع از اين موضع آقاى دانش جعفرى، آقاى مجيد انصارى در اظهارات اخير خود، «جرم» وى را مقاومت در برابر سياست هاى دولت عنوان كرد.

ایران ادامه داده است: اما حقيقت اين است اگر به سبك آقاى انصارى بخواهيم براى آقاى دانش جعفرى جرمى در نظر بگيريم،اين جرم چيز ديگرى است. آقاى دانش جعفرى يك عضو مهم و برجسته دولت نهم محسوب مى شد كه سكان مديريت يكى از حساسترين اركان اداره كشور يعنى اقتصاد را در اختيار داشت و پيمان بسته بود به عهد خود با مردم و منتخب ملت متعهد باشد بنابراين عدم تبعيت او از سياست هاى دولت مى تواند«جرمى» نابخشودنى باشد كه نسبت به آن، آشكارا غمض عين شد، اما در وراى اين پيمان شكنى توجيه ناپذير آقاى دانش جعفرى كه در عمل موجب مختل ساختن سياستهاى اقتصادى دولت و رئيس جمهور طى سه سال گذشته گرديد، يك سؤال اساسى وجود دارد. او مجرى سياست هاى چه كسى يا چه جريانى بود آيا جز اين مى توان گفت كه وضعيت امروز اقتصاد كشور، ثمره اجراى سياست ها و ديدگاههاى آقاى دانش جعفرى است ديدگاهى كه وزير سابق اقتصاد به مغايرت آن با ديدگاه رئيس جمهورى اعتراف كرد.

ایران در ادامه با ادعای بسته بودن دست احمدی نژاد در انتخاب وزرا نوشته است: برخلاف تصور رايج در افكار عمومى، به نظر مى رسد كه دكتر احمدى نژاد براى انتخاب اعضاى كابينه اش در برابر موانع و محدوديت هاى زيادى قرار داشته است. يعنى دست او براى انتخاب فرد اصلح از عناصر صاحب صلاحيت كه از بن دندان با ديدگاه ها و سياستهاى او همراه، همصدا و همسو باشند، باز نبوده است. پيمان بستن با يكايك وزيران كابينه نيز حاكى از همين واقعيت است زيرا به نظر مى رسد كه دكتر احمدى نژاد از اين طريق، تلاش كرده است تا افراد گزينش شده براى مصادر امور در دولت را به پى جويى و اجراى سياست ها و ديدگاههاى دولت نهم و خدمت بى منت به مردم متعهد سازد.

به گزارش فردا، ایران در ادامه نوشته است: مظلوميت دولت نهم آنگاه مضاعف مى شود كه برخى از اين افراد به جاى پايبندى به پيمان خويش با رئيس جمهور و مردم،به دنبال انجام تعهداتى ديگر باشند. بلند شدن صداى اعتراض و ستيز با تغييرات در كابينه، نمى تواند بى دليل باشد. اين مخالفت ها فقط ناشى از روحيه محافظه كارى، سكون و حتى عقب گرد مخالفان نيست، بلكه بيش از هر چيز، مى تواند متأثر از اين امر باشد كه تيغ جراحى دكتر احمدى نژاد به جاى حساسى نشسته است.

ایران در ادامه ضمن هشداری نوشته است: كسانى كه از بيرون دولت و با اعمال نفوذ، پاى خود را در كفش رئيس جمهور كرده اند، لطفاً رفتار خود را اصلاح كنند و به قواعد بازى پايبند باشند زيرا تيغ جراحى تيز است و برا.

به هر روى جا دارد به اين نكته توجه كنيم كه ترميم كابينه در اين دولت يك سياست از قبل اعلام شده بر اساس «اصالت هدف» است. همه ما ابزار هستيم و ملت هدف. فرصت اشتباه كردن و محافظه كارى نداريم. وزراى جديد يا قديم اين كابينه هيچ يك سياست باز و قدرت طلب نبوده و آرزوى وزارت نداشته و ندارند، همه ما بايد به امانت بزرگ خدا و مردم و فرصت محدودى كه در اختيار داريم بينديشيم.

_________________
Only registered users can see links on this board!
Get registred or enter the forums!


دانلود کتاب سرخ
Only registered users can see links on this board!
Get registred or enter the forums!
Back to top
View user's profile Send private message
mona

ه ستاره
ه ستاره


Joined: 10 Apr 2008
Posts: 173
mona is offline 


PostPosted: Wed May 14, 2008 12:29 am    Post subject:  
Description:
Reply with quote

نظرات بینندگان:
دست اين مجرم درد نكند خدا به همراهش
اينو ميگن اوج خودخواهي و ... !! خدا رحم كند!!!
... آقای دانش جعفری مجرم نیست .نکته این است که باید دنبال مجرمان واقعی گشت.....
بله ایشان مجرمند
و به مجرمیت خود در طول دوره وزارت اعتراف کردند که با سیستهای غیر علمی و عملی دولت همنوا بودند .
اما از آنجایی که اعتراف به گناه از گناه میکاهد از آقای حسینی خواهش میشود که از گناه ایشان بگذرند و به گناه دیگران برسند
جناب اقای حسینی بفرمایید سیاستهای دولت چه بوده است که آقای جعفری مخالف آن بوده است. اگر کاهش سود بانکی بوده که به دستور رئیس محترم دولت کاهش یافت و اگر برداشت از حسابهای بانکی بوده که باز هم به دستور ریئس محترم دولت برداشت شده و اگر هم چاپ اسکناس و پرداخت های میلیاردی در جهت رضایت مردم بوده!!در سفرهای استانی بوده که آن هم 100 در صد تحقق یافته است پس به نظر من اصلا آقای جعفری کاره ای نبوده است و همان بهتر که برکنار شدند.
واقعا متاسفم اين بود دولت مهرورز واين بود تحمل نقد پذيري
به وزیری که اجازه ندهند خودش تصمیم بگیرد از این بهتر نمیشود
Only registered users can see links on this board!
Get registred or enter the forums!

_________________
Only registered users can see links on this board!
Get registred or enter the forums!


دانلود کتاب سرخ
Only registered users can see links on this board!
Get registred or enter the forums!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    خانه پژوهشگران ایران Forum Index -> از هر دری سخنی - بخش هشتم All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum

خانه پژوهشگران ایران topic RSS feed 
Powered by MasterTopForum.com with phpBB 2003 - 2008